مدیر شیلات و امور آبزیان سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی از برگزاری جشنواره ماهیگیری وزرشی برای اولین بار در شهر تبریز خبر داد.به گزارش صدای آناک به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان، جواد گوزلی در گفتگو با خبرنگاران با بیان این مطلب گفت: جشنواره ماهیگیری در روز پایانی هفته با حضور پرشور […]

مدیر شیلات و امور آبزیان سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی از برگزاری جشنواره ماهیگیری وزرشی برای اولین بار در شهر تبریز خبر داد.
به گزارش صدای آناک به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان، جواد گوزلی در گفتگو با خبرنگاران با بیان این مطلب گفت: جشنواره ماهیگیری در روز پایانی هفته با حضور پرشور و استقبال هزاران نفر در اطراف دریاچه ائل گلی برگزار شد.
وی با بیان اینکه جشنواره ماهیگیری با همکاری شهرداری تبریز، اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی و هیئت ورزش‌های دریایی و ساحلی استان و سایر سازمانها و ارگانهای استانی با هدف ترویج آبزی مصرفی و آبزی پروری و ایجاد نشاط اجتماعی برگزار شد افزود: این جشنواره در توسعه ورزش‌های آبی، ایجاد و توسعه گردشگری ورزشی، آشنایی مردم با جاذبه‌های طبیعی و تاریخی منطقه، ایجاد فضای نشاط و شادابی در جامعه مفید و موثر خواهد بود .
وی ادامه داد: علاقمندان با استفاده از وسایل ماهیگیری و قلاب های معمولی و بهره گیری از طبیعت زیبای ائل گلی چند ساعت از وقت خود را به ماهیگیری اختصاص دادند. در این جمع حضور و مشارکت خانواده ها فرصت مغتنمی بود تا فرزندان با کسب تجربه های جدید با آبزیان بیشتر آشنا شوند.
گوزلی افزود: راهبرد اصلی ما این بود که ماهیگیران با رعایت اصول حفاظت از محیط ‌زیست ، گونه ماهی کپور را پس از صید و ثبت امتیاز، به آغوش طبیعت بازگردانند.
وی ضمن تشکر و قدردانی از استقبال بی نظیر همشهریان گفت: با اینکه ظرفیت ماهیگیری برای ۷۰ صیاد فراهم شده بود، اما در انتهای فرایند ثبت‌نام، بیش از ۲۰۰ صیاد در بازه سنی ۱۲ تا ۶۰ سال ثبت نام کرده بودند و براین اساس، مدیریت شیلات و امور آبزیان استان با ارج نهادن به اشتیاق و استقبال مردم برای استمرار اجرای این نوع جشنواره ها ، هدف‌گذاری خواهد کرد .
گفتنی است در پایان جشنواره به ۴ نفر از ماهیگیرانی که بزرگترین ماهی این دریاچه را صید کردند جوایزی اهدا شد.
شایان ذکر است ائل گلی یکی از مهم‌ترین مناطق گردشگری شهر تبریز است که در جنوب شرق شهر تبریز و در ۷ کیلومتری مرکزشهر واقع شده‌است. دریاچه ائل گلی با ۵۵ هزار مترمربع وسعت گنجایش ۷۲۰ هزار متر مکعب آب را دارد و یکی از شاخه های رودخانه لیقوان آب آن را تأمین میکند.