مدیر جهادکشاورزی شهرستان اهر از برگزاری نهمین جشنواره غذاهای سنتی و سالم به همراه جشن برداشت سیب و جشن برداشت ذرت در این شهرستان خبر داد.به گزارش صدای آناک به نقل ازروابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان، علی نجفی در حاشیه این جشنواره گفت: به مناسبت میلاد مسعود پیامبر ختمی مرتبت حضرت محمد(ص) و امام […]

مدیر جهادکشاورزی شهرستان اهر از برگزاری نهمین جشنواره غذاهای سنتی و سالم به همراه جشن برداشت سیب و جشن برداشت ذرت در این شهرستان خبر داد.
به گزارش صدای آناک به نقل ازروابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان، علی نجفی در حاشیه این جشنواره گفت: به مناسبت میلاد مسعود پیامبر ختمی مرتبت حضرت محمد(ص) و امام جعفر صادق (ع) و در راستای اهدف ترویج فرهنگ آشـپزی آسان و طبخ غذاهای سنتی و سالم، جشنواره غذای سنتی و سالم در شهرستان اهر برگزار شد.
وی افزود: هیأت برگزاری جشنواره از عموم شهروندان علاقمند علی‌الخصوص کدبانوهای شهری و روستایی جهت شرکت در این جشنواره دعوت بعمل آورده بود که مورد استقبال بیش از دو هزار نفری همشهریان قرار گرفت.
مدیر جهادکشاورزی شهرستان اهر گفت: دهمین تور رسانه‌ای(۲۳ نفر از اصحاب رسانه، خبرنگاران و عکاسان ) سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی با همراهی مدیر روابط عمومی سازمان و ۷ خبرنگار محلی در شهرستان اهر حضور یافته و توانمندیهای بخش کشاورزی شهرستان اهر (گلخانه شیشه ای، گوجه ‌بری و برداشت سیب) و جشنواره غذای سالم را بصورت آنلاین منعکس نمودند.
نجفی بیان کرد: در این جشنواره ۱۸۰ غذا توسط ۸۸ آشپز خانگی از مناطق شهری و روستایی به رقابت پرداخته و به برندگان جوایزی اهداء شد.
مدیر جهادکشاورزی شهرستان اهر در پایان گفت: هدف از برگزاری این جشنواره، آشنایی نسل جوان با غذاهای سنتی و محلی، جلوگیری از تغییر ذائقه و عادت به غذاهای آماده و فست فودها، ترویج فرهنگ آشـپزی آسان و طبخ غذاهای سنتی و سالم، ارتقاء آگاهی خانواده‌ها در زمینه غذا و سلامت بود که در مجتمع گردشگری و آبدرمانی یل‌سویی برگزار شد.