شعار هفته بسیج سازندگی «بسیج امید ملت است»
شعار هفته بسیج سازندگی «بسیج امید ملت است»

سمیه امینی-صدای آناک،عباسقلی زاده در نشست خبری هفته بسیج با شعار بسیج امید ملت ایران است با اجرای برنامه های متنوع بسیج در این ایام در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: هفته بسیج مایه اقتدار،امنیت ، آرامش،و پیشرفت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است. وی در خصوص بحث امنیت که از دو مقوله صورت […]

سمیه امینی-صدای آناک،عباسقلی زاده در نشست خبری هفته بسیج با شعار بسیج امید ملت ایران است با اجرای برنامه های متنوع بسیج در این ایام در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: هفته بسیج مایه اقتدار،امنیت ، آرامش،و پیشرفت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

وی در خصوص بحث امنیت که از دو مقوله صورت گرفته اشاره کرد و گفت: اولین مورد امنیت دفاعی است که هیچ کشور نتوانسته به کشور ما اقدامی نظامی بکند و دومین مقوله امنیتی درون کشوری برای فعالیت روزمره مردم است.

وی در ادامه سخنان خود گفت: قدرتی که در سایه امنیت جامعه پیشرفت می کند قدر امنیتی آن کسی می داند که در ناامنی عظیم زندگی گرفتار می شود که متوجه می شود که امنیت تا چه حد در زندگی تاثیری دارد. به عنوان مثال غزه را در نظر بگیریم و خود را جای آنها بگذاریم و این در حالیست که کشور ما در سایه اقتداری که دارد همه کشورهای ابرقدرت جهان را عقب کشانده است.

وی افزود:پزشکانی که ما روزی از فیلیپین و هندوستان و پاکستان می آمدند در حالی که در کشور ما دکتری نبود اما الان پزشکان ما در سایر کشورها هم بیمارستان می‌زنند و الان به جایی رسیدیم که درمانی و بیمارستانی بیش از ۹۵ درصد داروهای خود را خودمان تولید می کنیم.

عباسقلی زاده در خصوص بسیج برای همه است و مردم ایران همه بسیج هستند اشاره کرد و گفت: دلیل این است که الان ۴۵ سال است در محاصره تحریم صددر صدی اشخاص هستیم و علاوه بر ادارات و سازمانها و حتی کارخانجات خصوصی هم در تحریم ظالمانه قرار گرفته است که یک روز فارغ از تحریم و تهدید نشدیم و علیرغم اینها مردم مقاومت کرده اند و به پیشرفت دست زده و از نظام پشتیبانی کرده اند.

وی افزود:بسیج یک نیروی مخلص، با بصیرت و ایثارگر،صادق و خدمت گذار و ولایت مدار و عاشق خدمت در تمامی رده ها است.

فرمانده سپاه عاشورا اشاره کرد:۷۵ سال است که رژیم غاصب صهیونیستی به صورت اشغالی و کشتار مردم فلسطین را اشغال کرده است از آن زمان کسی به فکر مردم مظلوم فلسطین نبود ولی موفق نشدند و جمهوری اسلامی ایران با اقتدار همیشه در کنار مظلوم بوده است.

وی گفت: بسیج، در همه عرصه ها عاشق خدمت بوده و ولایت مدار و انقلابی می باشد، در کمک به مظلومین، پیشبرد اهداف جامعه، محرومیت ، سیل ، زلزله، خدمات درمانی و … همیشه پای کار است.

عباسقلی زاده در ادامه سخنان خود از فعالیت و برنامه ها در هفته بسیج استان اشاره کرد و گفت: ۱۲۲۰ فعالیت در هفته بسیج در استان و در تمام روستاها و ادارات ابلاغ شده و عملیاتی می شود.

وی گفت: امسال کل فعالیت ها برای محرومیت‌زدایی ۱۸۳ میلیارد تومان هم هزینه شده است و هم در حال هزینه است که بتوانیم برای این فعالیت این پروژه ها انجام بدهیم.

وی در خصوص فعالیت سازندگی که بتوانیم برای فعالیت بسیج شامل بشود افزود: یک بخش شامل بسته های معیشتی که شامل تغذیه می باشد و یک بسته های اقلام کمک های تحصیلی که برای دانش آموزان تقدیم می شود که در این بسته های معیشتی هم غذای گرم و هم اقلام غذایی است.

وی در ادامه سخنان خود گفت: کمک به آزادسازی زندانیانی که جرائم غیرعمدی دارند- حدود ۹۹ جهیزیه برای نوعروسان تهیه و تحویل داد شده است و همچنین علاوه بر این جهیزیه کالاهای اساسی بر خانواده هایی که داده شده  اعم از یخچال،تلویزیون، لباسشویی و جاروبرقی و…. مایحتاجی که نیاز داشته اند تهیه شده و با کمک های خیرین به سپاه کمک کردند و هزینه شده است.

وی اضافه کرد: خدمات آموزشی تدریس حضوری و غیرحضوری – واحدهایی که به عنوان خانه ،که ۱۲۰ واحد احداث و ۱۴۰ برای مرمت خانه مسکونی بوده است.

فرمانده سپاه عاشورا اشاره کرد: علاوه بر کمک های که در بسیج سازندگی ایجاد شده است ایجاد اشتغال مستقیم و غیر مستقیم بوده که با ۵۳ میلیون هزینه شده است که ۱۰۶۶ نفر مستقیما توانسته اند صاحب شغل ثابت بشوند و ۱۰۶۴ نفر هم غیرمستقیم از قِبَل این شغل مستقیم برای خود اشتغال و صاحب درآمد شده اند.

وی در بحث زلزله خوی اشاره کرد: در اوایل امسال زلزله خوی اقدامات اساسی از گروه های سازندگی و هم بسیج سازندگی و هم ناحیه دانشجویی حاضر شدند که در این زمینه ۲۰ نوع کمک در تعمیرات، بازسازی و سایر زمینه ها کرده اند و تامین مایحتاج استقراری زلزله خوی حدود ۳ میلیارد ریال توسط سازندگان بسیج هزینه شده است.

عباسقلی زاده در ادامه گفت: ۷۱۳ باب واحد مسکونی برای افراد محروم، احداث شده و یک تعداد دیگر در دست احداث شدن است و ۲۰۰ واحد با کمک کمیته امداد عملیاتی شده است.

وی در مورد فعالیت اشتغال زایی و اقتصادی اشاره کرد و افزود: امسال تسهیلات اشتغال زایی حدود ۲۴۳۷ نفر داده شده است و اشتغالی که در این تهسیلات ایجاد شده ۲۴۳۷ شغل ایجاد شده است که از این تعداد به ۴۷۰ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است.

وی در خصوص فعالیت صندوق های قرض الحسنه بسیج گفت: تعداد صندوقی که ایجاد شده عمدتا روستاها و محلات ۱۲۲۴ صندوق و اعتباری در این صندوق ها ۲۷ میلیارد تومان موجود است و ۶۷۱۶۲ عضو صندوق های قرض الحسنه در کل استان هستند.