اعتیاد، منشاء اکثر ناهنجاری های اجتماعی است
اعتیاد، منشاء اکثر ناهنجاری های اجتماعی است

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی موضوع اعتیاد به مواد مخدر را خطرناکترین ناهنجاری دانست که می تواند جامعه را به سمت خطر پیش ببرد و گفت: بیش از ۷۰ درصد آسیب های اجتماعی نشات گرفته از مواد مخدر و اعتیاد است. به گزارش صدای آناک،تراب محمدی با اشاره به آمار بالای شهدای مبارزه […]

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی موضوع اعتیاد به مواد مخدر را خطرناکترین ناهنجاری دانست که می تواند جامعه را به سمت خطر پیش ببرد و گفت: بیش از ۷۰ درصد آسیب های اجتماعی نشات گرفته از مواد مخدر و اعتیاد است.

به گزارش صدای آناک،تراب محمدی با اشاره به آمار بالای شهدای مبارزه با مواد مخدر در ایران بیان داشت: در راه مبارزه با مواد مخدر نزدیک به چهار هزار شهید و ۱۲ هزار جانباز در کشور تقدیم نظام و انقلاب شده است که این امر نشان دهنده اهمیت مقابله و مبارزه با این ماده خانمان سوز است.
وی با تاکید بر لزوم اهمیت آموزش در این حوزه خاطرنشان کرد: بعضی مواقع آموزش های ارائه شده به سمت هدف ریل گذاری نمی شود؛ در ارائه آموزش ها باید همه جوانب در نظر گرفته شود تا خودش تبدیل به بدآموزی نشود.
معاون سیاسی، فرهنگی و اجتماعی استاندار با تاکید بر لزوم اجرای طرح یاری گران زندگی در روستاها اظهار داشت: بعضا شرایطی به وجود می آید که تکثر کمیته ها، دستورالعمل ها و کمیسیون ها خودشان به مشکل تبدیل می شوند؛ در راستای اجرای طرح یاریگران زندگی در روستاها از ظرفیت و پتانسیل پایگاه های مقاومت و دهیاری ها و نهادهای دیگری همچون خانه بهداشت بهره گیری شود تا اجرای این طرح عملیاتی شود.
امیر رنجبر، دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر استانداری آذربایجان شرقی نیز گفت: اولین خانه یاریگران زندگی در کانون امام خمینی (ره) تبریز به بهره برداری رسید که در این مرکز خدمات آموزشی و پیشگیری در حوزه مواد مخدر به دانش آموزان ارائه خواهد شد.
وی به اهداف طرح یاریگران زندگی اشاره کرد و گفت: هدف از اجرای یاری گران زندگی، ترویج زندگی سالم و با نشاط، توسعه رویکرد توانمند سازی جامعه روستایی، توسعه رویکرد مردمی سازی و افزایش مشارکت های اجتماعی است.
رنجبر با اشاره به مهمترین اولویت های اجرایی این طرح یادآوری کرد: اجرای برنامه های آموزشی و مشارکتی برای نوجوانان و جوانان و گسترش و اجرای برنامه های فرهنگی و ورزشی در روستاها از اولویت های طرح یاری گران زندگی می باشد که برای همه ساکنین مناطق روستایی اجرا خواهد شد.