مدیر کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی:قالی تبریز سند هویتی آذربایجان و ایران است
مدیر کل امور مالیاتی آذربایجان شرقی:قالی تبریز سند هویتی آذربایجان و ایران است

جلسه بررسی و رفع مسایل و مشکلات مالیاتی انجمن طراحان و نقاشان قالی آذربایجان(تبریز) به منظور رسیدن به تعامل بیشتر، با حضور مدیر کل و مسئولین اداره کل و رئیس اداره فرش اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان، ریاست و هیئت مدیره این کانون به میزبانی اداره کل امور مالیاتی آذربایجان‌شرقی برگزار شد. به […]

جلسه بررسی و رفع مسایل و مشکلات مالیاتی انجمن طراحان و نقاشان قالی آذربایجان(تبریز) به منظور رسیدن به تعامل بیشتر، با حضور مدیر کل و مسئولین اداره کل و رئیس اداره فرش اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان، ریاست و هیئت مدیره این کانون به میزبانی اداره کل امور مالیاتی آذربایجان‌شرقی برگزار شد.

به گزارش صدای آناک،عیسی اورج زاده، مدیر کل امور مالیاتی آذربایجان‌شرقی، ضمن خیرمقدم به میهمانان، طراحان قالی را هنرمندان مرحله تولید و بافت قالی عنوان کرد و گفت: قالی تبریز سند هویتی آذربایجان و ایران است.

اورج زاده، بر آمادگی کامل اداره کل برای انجام هرگونه مساعدت در حل و فصل نهایی مسایل و مشکلات مالیاتی انجمن ها با همکاری خود آنها تاکید کرد و افزود: همواره یکی از الویت های در دستور کار اداره کل، تعامل حداکثری با کانون های رسمی و اعضای آن می‌باشد و در راستای آشنایی با قوانین مربوطه، همواره از برگزاری کلاس های آموزشی برای اعضای انجمن ها استقبال می‌کنیم.

مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان شرقی، رعایت قوانین مالیاتی را در راستای استفاده حداکثری از معافیت‌های پیش بینی شده در قانون عنوان کرد و اظهار داشت: معافیت های مالیاتی هدفمند و درست که در قانون پیش بینی شده می تواند در راستای حمایت از تولید و اشتغال، موثر واقع شوند که نظام مالیاتی در همین راستا با اعطای بسته‌های حمایتی از قبیل تخفیف‌ها و معافیت‌های مالیاتی، سعی دارد زمینه‌های لازم برای حمایت از تولید و اشتغال در استان را فراهم سازد.

علی سلیمانی، رئیس اداره فرش اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان نیز ضمن ارائه گزارشی از فعالیت‌های این انجمن، به طرح مسایل و مشکلات مالیاتی انجمن پرداخت و گفت: تبریز پایتخت فرش دستباف کشور است و اعضای این انجمن به عنوان هنرمندان طراح، زمینه ساز توسعه و ترویج صنعت قالی در جهان هستند لذا خواستار حمایت بیشتر اداره کل از فعالیت های هنری و فرهنگی این انجمن هستیم.

وی، برگزاری کلاس‌های آموزشی و جلسات توجیهی جهت آشنایی اعضای کانون با تکالیف قانونی را ضروری دانست و افزود: فرهنگ سازی و آموزش تنها راهی است که می تواند همراهی و همکاری انجمن ها و مودیان را برای اجرای بی کم و کاست قوانین مالیاتی در پی داشته باشد و این کانون برای حل و فصل مشکلات آمادگی دارد و امیدوار است با تعامل صورت گرفته نسبت به مسائل و ابهامات این کانون با تلاش و اهتمام بیشتری پیگیری شود.