آمادگی کامل فرمانداری تبریز برای برگزاری انتخابات ۱۴۰۲
آمادگی کامل فرمانداری تبریز برای برگزاری انتخابات ۱۴۰۲

فرماندار تبریز از آمادگی کامل فرمانداری برای برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری خبر داد و گفت: با تمهیدات لازم آمادگی کامل برای برگزاری انتخابات امسال را داریم. به گزارش صدای آناک به نقل ازروابط عمومی فرمانداری شهرستان تبریز، یونس فاتح در جلسه توجیهی نحوه تبلیغات نامزدهای انتخاباتی با اشاره به فرمایشات مقام […]

فرماندار تبریز از آمادگی کامل فرمانداری برای برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری خبر داد و گفت: با تمهیدات لازم آمادگی کامل برای برگزاری انتخابات امسال را داریم.

به گزارش صدای آناک به نقل ازروابط عمومی فرمانداری شهرستان تبریز، یونس فاتح در جلسه توجیهی نحوه تبلیغات نامزدهای انتخاباتی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری درباره انتخابات گفت: بنا به فرمایش مقام معظم رهبری چهار راهبرد اصلی رقابت، سلامت انتخابات،
امنیت و مشارکت برای حضور حداکثری در دستور کار قرار گرفته است.
فرماندار تبریز از تجهیز تمامی حوزه های انتخاباتی برای برگزاری انتخابات امسال خبر داد و گفت: یکصد و ۵۰ صندوق در تمام شعبات اخذ رای شهرستان تبریز وجود دارد و انتخابات به دو بخش حوزه اصلی و فرعی تقسیم شده است و تبریز به عنوان حوزه اصلی و اسکو و آذرشهر به عنوان حوزه فرعی در انتخابات مطرح نمودند.
فاتح در خصوص آمار صندوق اخذ رای افزود: در حوزه تبریز ۸۱۱ صندوق اصلی ۱۵ صندوق سیار در اسکو ۱۳۷ صندوق ثابت و پنج صندوق فرعی و در آذرشهر ۷۸ صندوق ثابت و ۹ صندوق سیار وجود دارد.
وی اظهار کرد: امسال در انتخابات مجلس شورای اسلامی یک هزار و دویست و شش نفر ثبت نام کرده بودند که از این تعداد ۵۵۷ نفر به بخش ثبت نهایی انتخابات رسیدند.
فاتح افزود: شهرستان تبریز یک میلیون و ۸۶۳ هزار و ۷۷ نفر جمعیت دارد و از این تعداد یک میلیون و ۳۵۸هزار و ۷۵ نفر واجد شرایط برای رای دهی هستند و از این تعداد نیز ۶۳ هزار نفر رای اولی هستند.