داوطلبان انتخابات اخلاق انتخاباتی را رعایت کنند
داوطلبان انتخابات اخلاق انتخاباتی را رعایت کنند

استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه انتخابات، بزرگترین امتحان و آزمون پیش روی ما است، افزود: داوطلبان انتخابات و هواداران آنان باید اخلاق انتخاباتی را رعایت کنند تا در یک فضای آرامش انتخابات برگزار شود. به گزارش صدای آناک،مالک رحمتی شامگاه پنجشنبه در نشست مجریان و ناظران ستاد انتخابات آذربایجان شرقی با حضور وزیر کشور، […]

استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه انتخابات، بزرگترین امتحان و آزمون پیش روی ما است، افزود: داوطلبان انتخابات و هواداران آنان باید اخلاق انتخاباتی را رعایت کنند تا در یک فضای آرامش انتخابات برگزار شود.

به گزارش صدای آناک،مالک رحمتی شامگاه پنجشنبه در نشست مجریان و ناظران ستاد انتخابات آذربایجان شرقی با حضور وزیر کشور، اظهار کرد: اگر داوطلبان و هواداران آن ها اخلاق انتخاباتی را رعایت نکنند، بعد از انتخابات باید تبعات آن را بپذیرند بنابراین لازم است داوطلبان در یک فضای آرامش، منطقی، تبیینی و شناختی خود را معرفی کنند تا مردم نیز با منطق خود به داوطلب مورد نظر خود رای دهند.

استاندار آذربایجان شرقی گفت: در سطح استان همه اقدامات لازم برای برگزاری انتخابات باشکوه، بااقتدار، رقابت واقعی، امنیت و باصلابت فراهم شده است و هیات‌های نظارت و اجرایی وظایف خود را تاکنون به خوبی انجام داده اند و بعد از این هم بر اساس دستورالعمل ها، بخشنامه ها و اطلاعیه های ستاد انتخابات کشور وظایف خود را به بهترین نحو انجام خواهند داد.

تاریخ و افتخارات خطه آذربایجان شرقی باید در انتخابات به منصه ظهور برسد

رحمتی، با بیان اینکه آذربایجان شرقی و تبریز خطه انقلابی، ولایتمدار، بابصیرت، پیشرو، پیشگام، جریان ساز ، تاریخ ساز و هویت ساز است، ادامه داد: همه این تاریخ و افتخارات باید در انتخابات پیش رو به منصه ظهور برسد و در سطح کشور خودنمایی کند.

وی با اشاره به اینکه تشکل‌ها و فعالان اجتماعی، فضای مجازی و رسانه ای استان آماده هستند تا در یازده اسفند حماسه دیگری را رقم بزنند، یادآور شد: آنچه در انتخابات پیش رو مهم است، حضور حداکثری مردم است.

استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه امسال چهل و پنجمین فجر انقلاب اسلامی را جشن گرفتیم، گفت: این انقلاب هدیه ای برای مردم ایران بوده و دستاوردهای زیادی داشته که مهمترین دستاورد آن، مرمسالاری دینی و اداره کشور با رای مردم است و برای اثبات آن به جهانیان، در طول ۴۵ سال گذشته و با احتساب این دوره، ۴۰ انتخابات برگزار شده است.

رحمتی، افزود: در هیچ کشوری در دنیا که دم از دموکراسی و مراجعه به رای مردمی می زنند، چنین میزانی از مراجعه به آرای مردم وجود ندارد و این الگویی است که امام راحل و رهبر معظم انقلاب از حضور و انتخاب مردم در عرصه انتخابات به عنوان عنصر کلیدی این نظام نام برده اند.

جز اراده مردم، چیزی در کشور ما حاکم نیست

وی اظهار کرد: اگر ما این پیام «در کشور ما جز اراده مردم چیزی حاکم نیست» را به عنوان مدیران اجرایی، فرهنگی و اجتماعی بتوانیم در جامعه تبیین کنیم همه ابهامات و سووالات مردم از بین خواهد رفت و آنان با این منطق به پای صندوق های رای خواهند آمد و رای خواهند داد.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به طرح های مورد بهره برداری با حضور وزیر کشور در تبریز، گفت: در این استان اقدامات قابل قبولی در افزایش خدمت رسانی به مردم از سوی شهرداری تبریز و دستگاه های مختلف انجام شده و بخشی از این طرح ها امروز به بهره برداری رسیدند و برخی پروژه های ناقص نیز در حال تکمیل هستند.

رحمتی، همچنین با اشاره به اهمیت حمل و نقل عمومی در سطح استان، ادامه داد: امروز برای ۴۰ شهرداری استان، خودرو تامین شده از سوی سازمان دهیاری و شهرداری ها تحویل شد.