مراکز جهاد کشاورزی موجب تسهیل در ارائه خدمات به کشاورزان و ارتقای بهره وری
مراکز جهاد کشاورزی موجب تسهیل در ارائه خدمات به کشاورزان و ارتقای بهره وری

رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی افتتاح مرکز جهاد کشاورزی ممقان را موجب تسهیل در ارائه خدمات به کشاورزان و ارتقای بهره وری با بهره مندی از دانش روز عنوان کرد.به گزارش صدای آناک به نقل ازروابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان، اکبر فتحی در مراسم افتتاح ساختمان جهاد کشاورزی ممقان در شهرستان آذرشهر با بیان […]

رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی افتتاح مرکز جهاد کشاورزی ممقان را موجب تسهیل در ارائه خدمات به کشاورزان و ارتقای بهره وری با بهره مندی از دانش روز عنوان کرد.
به گزارش صدای آناک به نقل ازروابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان، اکبر فتحی در مراسم افتتاح ساختمان جهاد کشاورزی ممقان در شهرستان آذرشهر با بیان اینکه این مراکز نقش ارائه خدمات کشاورزی به تولید کنندگان و بهره برداران را بعهده دارند گفت: بیشترین تلاش همکاران محترم در این مراکز کمک به کشاورزان عزیز در ارتقا ضریب نفوذ دانش به بخش کشاورزی و ارتقا بهره وری از عوامل تولید می باشد لذا امیدوارم این مهم با همکاری کشاورزان عزیز در تمام روستاهای استان با تلفیق دانش بومی کشاورزان و دانش جدیدکارشناسان از منابع موجود بصورت بهینه استفاده نموده و عملکرد در واحد تولید افزایش پیدا کند.
وی افزود: ساختمان مرکز خدمات جهاد کشاورزی شهر ممقان که مورد بهره برداری قرار گرفت با مشارکت اهالی محترم و امام جمعه محترم شهر و فرماندار محترم وشهردار و اعضای محترم شورای شهر ساخته شده ولازم می دانم از همکاری این بزرگواران و خیرین محترم نهایت سپاس را داشته باشم.
رئیس سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی با بیان اینکه شهر ممقان محل استحصال نخود مزارع ایران از جنوب تا شمال و از غرب تا شرق است و ۹۵ درصد فرآوری نخود کشور در شهر ممقان صورت می‌پذیرد ادامه داد: با توجه به آمار موجود، حدود یک هزار و ۴۰۰ کارگاه نخودپزی با اشتغالزایی ۸ هزار نفر در ممقان مشغول فعالیت هستند که سالانه بیش از ۱۳۰ هزار تن از نخودچی آجیلی را فرآوری و روانه بازارهای داخلی و خارجی می کنند.
وی یادآوری کرد: با توجه به وجود پتانسیل های لازم در منطقه و در صورت تامین مواد اولیه کافی و بهره برداری از شهرک نخودچی ممقان، میزان تولید نخودچی می تواند به ۲۵۰ هزار تن در سال نیز افزایش یابد.
رئیس سازمان جهادکشاورزی استان تاکید نمود: صادرات بیش از ۶۰ درصد نخودچی به ۸۰ کشور دنیا از شهر ممقان صورت می‌گیرد.
حجت الاسلام والمسلمین بلال انصاری امام جمعه ممقان نیز با تبریک ولادت باسعادت حصرت مهدی (عج) گفت: ممقان نماد اقتصاد مقاومتی است.
شمسعلی محمودیان فرماندار شهرستان آذرشهر نیز با اشاره به ظرفیت های بالقوه و بالفعل بخش ممقان گفت: بخش ممقان در فرآوری و صنایع تبدیلی سرآمد است.
فرماندار و رئیس ستاد انتخابات شهرستان آذرشهر همچنین به تبیین نقش حضور پر شور مردم در انتخابات ۱۱ اسفند پرداخت.
حسن علیوند مدیر جهادکشاورزی شهرستان آذرشهر نیز به ارائه گزارشی از مراحل احداث ساختمان جهادکشاورزی ممقان پرداخت و گفت: همکاری و همت عالی خیرین در احداث ساختمان جهادکشاورزی ممقان ستودنی بوده و برای احداث این ساختمان ۱۲ میلیارد ریال هزینه شده است.
وی افزود: در بخش ممقان باید به تغییر الگوی کشت و تکمیل مجتمع نخودپزان توجه ویژه شود.
رحیم رحیمی ممقانی عضو شورای اسلامی شهر ممقان و نماینده شورای اسلامی شهرستان آذرشهر در شورای اسلامی استان به نمایندگی از شورای اسلامی شهر ممقان از علیوند مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آذرشهر بابت اهتمام جهادی در احداث ساختمان جهادکشاورزی ممقان قدردانی کرد.
در این مراسم، پورباقر بخشدار، نجمی شهردار، حسین بابایی رئیس و اعضای شورای اسلامی ممقان، جمعی از مسئولین و کشاورزان شهرستان آذرشهر و بخش ممقان نیز حضور داشتند.