مردم در جمهوری اسلامی محور اداره جامعه هستند
مردم در جمهوری اسلامی محور اداره جامعه هستند

استاندار آذربایجان شرقی با طرح این سوال که پیشرفته چگونه محقق می شود، گفت: تکلیف اداره جامعه را مردم باید مشخص کنند؛ مردم برای اداره کشور در نظام جمهوری اسلامی محور بوده و رئیس جمهور، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری و اعضای شورای شهر را انتخاب می کنند. به گزارش صدای آناک […]

استاندار آذربایجان شرقی با طرح این سوال که پیشرفته چگونه محقق می شود، گفت: تکلیف اداره جامعه را مردم باید مشخص کنند؛ مردم برای اداره کشور در نظام جمهوری اسلامی محور بوده و رئیس جمهور، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری و اعضای شورای شهر را انتخاب می کنند.

به گزارش صدای آناک به نقل ازروابط عمومی استانداری آذربایجان شرقی، مالک رحمتی امروز در دیدار دانش آموزان نخبه بسیج دانش آموزی استان با وی افزود: طرح پرسش و سوال از ویژگی های یک جوان است و دانش آموزان و نخبگان باید به مرحله ای برسند که هر فعلی را با سوال، جواب و اقناع انجام دهند.

استاندار آذربایجان شرقی افزود: اگر جوانی برای سوال خود جوابی پیدا نکند، موج او را خواهد برد، اما اگر طرح سوال کرد و برای آن جوابی یافت و اقناع شد، در مسیری که برایش طراحی شده است، موفق خواهد شد.

نماینده عالی دولت در آذربایجان شرقی ادامه داد: جوان یعنی زندگی و هر فرد در سه مرحله از دوران زندگی خود دست به انتخاب های مهم می زند که عبارت از زندگی شخصی، زندگی خانوادگی و زندگی اجتماعی است.

رحمتی خطاب به حاضرین در جمع تاکید کرد: اگر نمی توانید برای چراها جواب داشته باشید، پرس و جو کنید و پاسخ اقناع کننده برای آن پیدا کنید تا بتوانید به انسان موفقی تبدیل شوید.

وی گفت: در زندگی باید سبک و روش انتخاب کردن را بیاموزید تا بتوانید انتخاب های درستی داشته باشید.

استاندار آذربایجان شرقی به دانش آموزان نخبه تاکید کرد: شما باید در زندگی شخصی و خانوادگی خود دست به انتخاب های آگاهانه، با مطالعه و همراه با پرسشگری بزنید تا انسان های موفقی شوید.

رحمتی ادامه داد: اگر در جوانی، انتخاب گری و نحوه انتخاب را درست انجام دهید، در زندگی شخصی و خانوادگی و به طریق اولی در زندگی اجتماعی و جامعه مدنی به موفقیت خواهید رسید و این مسیر باید از زمان ورود به مدرسه شروع شود.

وی تاکید کرد: با وجود اختلاف نظر در تعریف موفقیت، همه جوانان به دنبال موفقیت در زندگی خود و در حوزه های مختلف هستند و چیزی که در این زمان به شما کمک خواهد کرد تا به اهداف خود برسید، مطالعه هدفمند است.

استاندار آذربایجان شرقی تاکید کرد: اگر می خواهید در زندگی شخصی، خانوادگی یا اجتماعی اهل انتخاب های صحیح باشید، باید به خود ارزش بدهید و مسیر انتخاب گری را بشناسید.

رحمتی افزود: اگر در وجود انسان دغدغه مندی، آرمان گرایی، رویا و اهداف بلند نباشد، موفق نخواهد شد.

رحمتی اشاره ای به انتخابات ۱۱ اسفند کرد و اظهار داشت: هر انسانی به دنبال رشد و پیشرفت می باشد و خواسته جوانان این است که این کشور پیشرفت کند و مولفه های زندگی در آن ارتقا باید.

رحمتی ادامه داد: اگر مردم صحنه را خالی کنند و تصمیم سازی نکنند، آن وقت دیگران برای آنها تصمیم خواهند گرفت.

وی گفت: اینکه جوانان در این اندیشه باشند که خودشان باید سرنوشت کشور را تعیین کنند، یک موضوع کاملا عقلی است.

استاندار آذربایجان شرقی تاکید کرد: امروز نظام جمهوری اسلامی ایران در شرایطی است که برای ما بستر انتخاب را فراهم کرده و تمام آحاد مردم می توانند رای دهند.

وی تاکید کرد: تمام اهداف، آمال و آرزوها باید در قانون متبلور شود و هر کسی در هر جایگاهی از استاندار تا بخشدار، شهردار، رئیس اداره و معلم و به آن چیزی عمل خواهد کرد که در کشور قانون شده است.

رحمتی ادامه داد: ریل حرکت جامعه در مجلس تعیین می شود و مدیران مجری این قوانین هستند.

وی در ادامه این سوال را مطرح کرد که اگر فردی به مجلس برود که مصلحت جامعه را تشخیص ندهد و نسبت به پیشرفت، تولید و اصلاح جامعه، دغدغه ای نداشته باشد، چگونه می تواند قانون گذاری کند؟

استاندار آذربایجان شرقی در پایان گفت: امروز هر جوان به تنهایی باید یک رسانه باشد و در مسیر جهاد تبیین و اگاهی بخشی جامعه گام بردارد.