تقدیم ۱۰ هزار شهید والامقام انقلاب توسط بنیاد شهید به استان
تقدیم ۱۰ هزار شهید والامقام انقلاب توسط بنیاد شهید به استان

به گزارش صدای آناک،سلمانی در نشست هم اندیشی در آستانه ۲۲ اسفند سالروز تاسیس بنیادشهید به فرمان امام خمینی (ره) در جمع خبرنگاران افزود: بنیاد شهید تحت عنوان روز بزرگداشت شهدا نامگذاری شده است و بنیاد شهید ایثارگران سالانه برنامه هایی با عنوان هفته شهید برگزار می کند که به مناسبت این روز شعار «همپای […]

به گزارش صدای آناک،سلمانی در نشست هم اندیشی در آستانه ۲۲ اسفند سالروز تاسیس بنیادشهید به فرمان امام خمینی (ره) در جمع خبرنگاران افزود: بنیاد شهید تحت عنوان روز بزرگداشت شهدا نامگذاری شده است و بنیاد شهید ایثارگران سالانه برنامه هایی با عنوان هفته شهید برگزار می کند که به مناسبت این روز شعار «همپای جانبازان تا پای جان هستیم» در راه شهیدان برگزار می شود.

وی از ۳۰ برنامه  در هفته بزرگداشت شهید در نظر گرفته شده است خبر داد و گفت: این برنامه ها از ۱۵ اسفند تا ۲۲ اسفند ادامه خواهد یافت از جمله پویش سراسری سلام شهید جزو برنامه هایی است که به دستور ریاست محترم جمهوری اجرا خواهد شد و تمام مقامات کشوری و لشکری و خانواده های شهدا که حضور در منزل آنها نیز تقدیر و تشکر خواهد شد.

سلمانی اضافه کرد: پویش دیدار با خانواده ها در سراسر کشور به صورت عموم برگزار خواهد شد که در این مسیر حیات مذهبی و تشکل های خودجوش انجام شده است که جزو برنامه های اصلی ما است تا از خانواده شهدا قدردانی بکنیم.

وی در ادامه افزود: آن طوری که اشاره شد یک حرکت در مسیر تحقق این هدف گذاری سرلوحه فعالیت های بنیادشهید می باشد و به تمامی همکاران ستادی و شهرستان ها یادآوری شده است که در این مسیر ظرفیت مساجد و بسیج و تشکل های مردمی و به ویژه تشکل های ایثارگران استفاده شده است.

مدیرکل بنیاد شهید و ایثارگران اظهار کرد: ضرورت دارد برای تمامی دستگاه های اجرایی و اداره ای در خصوص برنامه های مربوط به شهدا افزایش پیدا بکند چرا که مقوله ایثار و شهادت برای تمامی مردم و دستگاه های اجرایی ارتباط دارد و همه در برابر حفظ و یاد شهدا مسئول هستیم.

سلمانی افزود: در واقع ایثارگران سرمایه های اصلی اسلامی می باشد که در راستای حفظ ارزشهای نظامی اسلامی و صیانت از تمامیت امنیت کشور از بهترین هستی های خود گذشته اند.

وی یادآوری کرد: انتظار بنیادشهید از مسئولان این است تدوام دیدار برای این عزیزان و تکریم آنها در طول سال انجام شود و در این زمینه تجلیل از خانواده های شهدا و ایثارگران تدارکی شده است که در هفته شهید انجام خواهد شد.

وی در ادامه برنامه هفته شهید اشاره کرد: برگزاری میز خدمت در ستاد استان و شهرستان های تابعه می باشد که ۵۴ میز خدمت موظف قضایی در سطح استان برای ارائه مشاوره و خدمات حقوقی به صورت رایگان در تمامی آحاد مردم می باشد نه اینکه تنها برای ایثارگران و خانواده های شهدا باشد.

سلمانی گفت: تجلیل ویژه از والدین تک فرزند شهید کاشت نهال به نام شهدا، تبلیغات محیطی، برپایی نمایشگاه های مختلف در حوزه ترویج ایثار و شهادت و مراسم گلباران گلزار شهدا توسط مردم و مسئولان از برنامه های دیگر بنیاد می شود.

وی گفت: بنیاد شهید استان قریب ۱۰ هزار شهید والامقام تقدیم انقلاب  کرده است که از این تعداد ۹۵۶۶ مورد شهیدان دفاع مقدس و بقیه مربوط به مدافعان حرم و سلامت و ترور و… می باشد.

وی در ادامه سخنان خود افزود: شمار گلزارهای شهید مناطق روستایی و شهری ۱۱۶۶ گلزار می باشد.

و محمدیان در ادامه این نشست خبری افزود: شرکت بیمه دی برای ششمین سال پیاپی توفیق ارائه خدمت به جامعه هدف در قالب بیمه نامه درمان تکمیلی ،درمان گروهی و مهر ایثار دارند ارائه می شود.

وی گفت: در استان در قرارداد جاری ۵۸هزار و ۸۱۴ نفر جامعه هدف بیمه شده شرکت بیمه دی هستند که میانگین روزانه در حدود ۳ هزار پرونده در سطح استان ارزیابی و پرداخت می شود.

وی اضافه کرد: در سطح استان تمامی مراجعی که وجود دارد چه بیمارستانهای عمومی ،غیردولتی و خصوصی، خیریه تمامی بیمارستانها طرف قرارداد بیمه دی هستند و به صورت آنلاین ۲۴ ساعته خدمات ارائه می دهند.

وی ادامه داد: در استان حدود ۴۲۵ مرجع طرف قرارداد داریم از ۴ بخش فوق (بیمارستانهای عمومی ،غیردولتی و خصوصی، خیریه)که وجود دارد خدمات ارائه می دهند.

محمدیان اشاره کرد: طرح دارویار را از دیگر قراردادهای بیمه دی در استای خدمات دهی به ایثارگران می باشد که این طرح برای جانبازان ۷۰درصد به عنوان پایلوت اجرا شد و چون همه خدمات الکترونیکی است درخواست داروها از طریق نرم افزار «دی وار» ثبت می شود و این داروها به خانه جانبازان تحویل داده می شود.

خبرنگار سمیه امینی