تمدید مهلت کشاورزی قراردادی در استان آذربایجان شرقی تا ۲۶ اسفند
تمدید مهلت کشاورزی قراردادی در استان آذربایجان شرقی تا ۲۶ اسفند

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی گفت: کشاورزان این استان فرصت دارند تا ۲۶ اسفند در طرح کشاورزی قراردادی شرکت کنند.به گزارش صدای آناک به نقل ازروابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان، اکبر فتحی در گفتگو با خبرنگاران گفت: در پی استقبال کشاورزان، مهلت کشاورزی قراردادی تا پایان وقت اداری ۲۶ اسفندماه سال جاری تمدید […]

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی گفت: کشاورزان این استان فرصت دارند تا ۲۶ اسفند در طرح کشاورزی قراردادی شرکت کنند.
به گزارش صدای آناک به نقل ازروابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان، اکبر فتحی در گفتگو با خبرنگاران گفت: در پی استقبال کشاورزان، مهلت کشاورزی قراردادی تا پایان وقت اداری ۲۶ اسفندماه سال جاری تمدید شده است.
وی در همین حال یادآور شد: وزارت جهادکشاورزی در ادامه سیاست حمایت از تولید داخل، اقتصادی شدن کشاورزی و ارتقای خوداتکایی در تولید محصولات اساسی کشاورزی، ضمن انعقاد قرارداد خرید تضمینی، از سیاست‌های حمایتی در جهت رونق کشاورزی و ارتقای بهره‌وری در طرح کشاورزی قراردادی استفاده می‌کند.
به گفته وی کشاورزی قراردادی از ابزارهای نوین سیاست‌گذاری در مدیریت تولید، تامین و تعادل‌بخشی به بازار محصولات کشاورزی است.
رئیس سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی با بیان اینکه کشت قراردادی شامل مزایای مناسبی برای کشاورزان از جمله اطمینان در موضوع بیمه محصولات و تامین خسارت در شرایط آب و هوایی متغییر است مزیت‌های کشت قراردادی را برشمرد و گفت: تخفیف ۲۰ درصدی بیمه و پرداخت ۱۵۰ هزار تومانی به ازای هر تن گندم تحویلی شماری از مزایای کشت قراردادی است.
وی در پایان تاکید کرد: اولویت توزیع کود سرک نیز با کشاورزی قراردادی است.