پیش بینی توسعه ۱۰ سال آینده روستاها در طرح هادی
پیش بینی توسعه ۱۰ سال آینده روستاها در طرح هادی

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی گفت: در تصویب و بازنگری طرح هادی روستاها، پیش بینی های لازم برای توسعه روستا در ۱۰ سال آینده مد نظر قرار می گیرد. به گزارش صدای آناک به نقل ازروابط عمومی اداره کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی، حجت اله سروری در جلسه تصویب و بازنگری […]

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی گفت: در تصویب و بازنگری طرح هادی روستاها، پیش بینی های لازم برای توسعه روستا در ۱۰ سال آینده مد نظر قرار می گیرد.

به گزارش صدای آناک به نقل ازروابط عمومی اداره کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی، حجت اله سروری در جلسه تصویب و بازنگری طرح هادی شهرستان های هوراند، ملکان و مراغه افزود: تغییر نگرش مردم به زندگی شهری و توجه دوباره به روستاها موجب قرار گرفتن جذابیت های سبک زندگی روستایی در کانون توجه مردم شده است.

وی با اشاره به اینکه سرعت رشد جمعیت در برخی روستاها به دلیل مهاجرت معکوس افزایش قابل توجهی داشته است تصریح کرد: در جلسات بازنگری طرح هادی که با حضور نمایندگان دستگاه های ذی ربط برگزار می شود، پیش بینی های لازم برای توسعه روستا و افزایش جمعیت در نظر گرفته می شود تا نبود زمین یا مسکن مانعی برای افزایش جمعیت یا مهاجرت معکوس نباشد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی گفت: سعی ما بر این است که زمین های برای مردم تامین کنیم که دسترسی مناسبی به امکانات ارتباطی و خدمات عمومی داشته باشد که به راحتی بتوانند در زمین اعطایی مسکن بسازند.

سروری افزود: وقتی تصمیم گرفته می شود که برای صدها خانوار مسکن تامین شود، کارشناسان بنیاد با همراهی دستگاه های همکار در توسعه روستا، کاربری های لازم را تامین می کنند تا مردم زندگی راحتی داشته باشند.

در جلسه امروز طرح هادی روستای مجید آباد هوراند، مجید آباد، بنایم، پرچین بلاغ، و تازه کند خان کندی ملکان مورد بازنگری قرار گرفت.

همچنین اراضی نهضت ملی مسکن در روستاهای تازه کند خان کندی و مهماندار سفلی ملکان و قره برقع، نوا و آغکند ثمرق مراغه مورد بررسی قرار گرفته و تصمیمات لازم با همفکری اعضای جلسه گرفته شد.