تحقق ۱۰۸ درصدی درآمدهای مالیاتی آذربایجان شرقی در سال ۱۴۰۲
تحقق ۱۰۸ درصدی درآمدهای مالیاتی آذربایجان شرقی در سال ۱۴۰۲

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان شرقی گفت: تا دهم اسفندماه حدود ۱۰۸درصد از درآمدهای مالیاتی استان در سال ۱۴۰۲ تحقق یافته است. به گزارش صدای آناک به نقل ازروابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان شرقی، دکتر حیدر فتح‌زاده صبح امروز در جلسه ستاد درآمد و تجهیز منابع استان اظهار کرد: لازم است در جهت […]

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان شرقی گفت: تا دهم اسفندماه حدود ۱۰۸درصد از درآمدهای مالیاتی استان در سال ۱۴۰۲ تحقق یافته است.

به گزارش صدای آناک به نقل ازروابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان شرقی، دکتر حیدر فتح‌زاده صبح امروز در جلسه ستاد درآمد و تجهیز منابع استان اظهار کرد: لازم است در جهت ارتقاء پوشش مالیاتی و وصول حداکثری مالیات های تعیین شده نهایت تلاش خود را به کار گیریم.

وی ضمن اشاره به مباحث مربوط به قانون هوای پاک، مالیات شرکت مس سونگون و تحقق سایر منابع درآمدی استان، ابراز داشت: فعالیت های شرکت مس سونگون باید در سبد وصولی مالیاتی استان خود را نشان داده و عایدات آن نصیب مردم بومی منطقه و استان شود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان شرقی در عین حال خاطرنشان ساخت: باید از افزایش بی رویه درصد تغییرات در وصول مالیات جلوگیری و بیشتر روی افزایش پایه های مالیاتی تمرکز شود.

این مسوول متذکر شد: اگر گزارش مازاد وصولی استان تا ۲۰ اسفند به مرکز اعلام نشود، امکان برگشت و دریافت مازاد درآمدهای وصولی به استان از بین خواهد رفت؛ بنابراین دستگاه های اجرایی پیگیر تحقق کامل درآمدهای پیش بینی شده تا قبل از این تاریخ باشند.

فتح‌زاده همچنین بر ضرورت تسهیل گری پوشش مالیاتی، شناسایی و جلوگیری از فرارهای مالیاتی تاکید کرد.

در این جلسه واقف بهروزی، مدیرکل امور اقتصاد و دارایی استان، به ارائه گزارشی از عملکرد درآمدهای عمومی استانی سال ۱۴۰۲ تا دهم اسفند و مقایسه آن با عملکرد سال ۱۴۰۱ پرداخت.