تشکیل دوازدهمین نشست کمیسیون فنی مشترک جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان
تشکیل دوازدهمین نشست کمیسیون فنی مشترک جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان

دوازدهمین نشست کمیسیون فنی مشترک جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان با حضور معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا و معاون وزیر انرژی آذربایجان، مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان‌شرقی و متخصصین طرفین در قالب ملاقات مرزی تشکیل شد. به گزارش صدای آناک به نقل از روابط عمومی آب منطقه‌‌ای آذربایجان شرقی، در این […]

دوازدهمین نشست کمیسیون فنی مشترک جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان با حضور معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا و معاون وزیر انرژی آذربایجان، مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان‌شرقی و متخصصین طرفین در قالب ملاقات مرزی تشکیل شد.

به گزارش صدای آناک به نقل از روابط عمومی آب منطقه‌‌ای آذربایجان شرقی، در این نشست که پیرو جلسه وزیر نیروی جمهوری اسلامی ایران و وزیر انرژی جمهوری آذربایجان در تهران در خصوص بحث‌های مرتبط با موافقت‌نامه ادامه ساخت و بهره‌برداری از نیروگاه‌های خداآفرین و قیز قلعه‌سی تشکیل شد، بحث‌های مربوط به بررسی هزینه‌های انجام شده در سد قیزقلعه‌سی از سوی ایران و همچنین نحوه بازسازی پل‌های تاریخی، نحوه ساخت نیروگاه‌های این سدها مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
این گزارش می‌افزاید، بر اساس اعلام رئیس ایرانی کمیسیون و تاکید وزرای محترم انرژی دو کشور مقرر است بحث هزینه سدها قبل از برنامه افتتاح سد قیز‌قلعه‌سی تعیین تکلیف شود.