معاون مشارکتهای مردمی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیزمدارس آذربایجان شرقی:بیست و ششمین جشنواره خیرین مدرسه ساز درآذربایجان شرقی برگزار می شود
معاون مشارکتهای مردمی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیزمدارس آذربایجان شرقی:بیست و ششمین جشنواره خیرین مدرسه ساز درآذربایجان شرقی برگزار می شود

همزمان با سراسر کشور؛ بیست و ششمین جشنواره خیرین مدرسه ساز آذربایجان شرقی با شعار «خیرین مدرسه ساز، پیشران ایران قوی» سوم خرداد ماه در مجتمع فرهنگی و رفاهی پتروشیمی تبریز برگزار می شود. معاون مشارکتهای مردمی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیزمدارس آذربایجان شرقی ضمن اعلام این مطلب، اشاره ای به تاریخچه تاسیس جامعه […]

همزمان با سراسر کشور؛ بیست و ششمین جشنواره خیرین مدرسه ساز آذربایجان شرقی با شعار «خیرین مدرسه ساز، پیشران ایران قوی» سوم خرداد ماه در مجتمع فرهنگی و رفاهی پتروشیمی تبریز برگزار می شود.

معاون مشارکتهای مردمی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیزمدارس آذربایجان شرقی ضمن اعلام این مطلب، اشاره ای به تاریخچه تاسیس جامعه خیرین مدرسه ساز کرد و در این خصوص گفت: این نهاد غیردولتی و مردم نهاد در سال ۱۳۷۷ تشکیل شده است و از همان سال هم در راستای حفظ و ارتقای جذب مشارکت و همچنین تکریم وجذب خیرین هرساله جشنواره خیرین مدرسه ساز برگزار می شود و امسال شاهد بیست و ششمین دوره این جشنواره  خواهیم بود.

مجید دستوری دبیر بیست و ششمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان گفت: در کنار این جشنواره  کارگروه های تخصصی  تشکیل شده و تمامی وظایف این ۱۰ کارگروه تفکیک و مشخص شده که کارگروه نمایشگاه، آمار، دبیرخانه، فرهنگی، بانوان خیر و خانواده های خیرین، پشتیبانی تعدادی از کارگروه های فعال در این جشنواره هستند.

معاون مشارکتهای مردمی اداره کل نوسازی استان افزود: ستاد استانی این جشنواره هم از ۱۷عضو  تشکیل شده که استاندار ریاست ستاد را بر عهده دارد.

وی اظهارکرد: شیوه نامه برگزاری جشنواره به تمامی استان ها ابلاغ شده  پروژه هایی که نیمه تمام مانده به اتمام رسیده که با این رویکرد جذب مسئولیت های اجتماعی رویکرد اصلی ماست.

دبیر بیست و ششمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان به اهداف برگزاری این جشنواره شاره کرد و افزود: گسترش و ترویج فرهنگ مشارکت های مردمی در عرصه مدرسه سازی، تکریم و نکوداشت خیرین مدرسه ساز، شناسایی، جذب و هدایت خیرین جدید و شناسایی ظرفیت های جدید عرصه مدرسه سازی از جمله اهداف  مهم این جشنواره می باشد.

 معاون مشارکتهای مردمی اداره کل نوسازی استان گفت:همزمانن با برگزاری این جشنواره از ۱۲ خیر برگزیده سال استان تجلیل بعمل خواهد آمد.

ایشان با اشاره به اینکه در حال حاضر یک هزار خیرمدرسه ساز در استان بود تعداد۲۵۰ نفر از این خیرین فعال هستند که همه این خیرین به جشنواره دعوت شده اند.

دستوری از اجرای طرح سفیران مدرسه سازی از سوی وزارت آموزش و پرورش خبر داد و افزود:سعی شده در این طرح  از ظرفیت های چهره های شاخص جامعه در عرصه های مختلف فرهنگی، ورزشی و هنری برای ترغیب و تشویق مردم به امر مدرسه سازی بهره گرفته شود و در روز جشنواره سه نفر از این افراد معرفی خواهند شد.

وی برگزاری نمایشگاه دست سازهای دانش آموزی را از دیگر برنامه های جنبی این جشنواره اعلام کرد و گفت: این نمایشگاه همزمان با جشنواره در تالار پتروشیمی تبریز برپا خواهد شد و دست سازهای دانش آموزان هنرستانی که در مدارس خیرساز تحصیل می کنند به نمایش گذاشته خواهند شد.

دبیر بیست و ششمین جشنواره خیرین مدرسه ساز آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه استان آذربایجان شرقی رتبه نخست در جذب خیرین مدرسه ساز را داشته افزود: استان ما مهد خیرین است و اداره کل نوسازی استان برای دومین سال متوالی است که موفق به کسب این رتبه شده است.

وی اضافه کرد: سال گذشته ۳۳ میلیارد تومان هم در حوزه مدرسه یاری جذب شده بود که رقم چشمگیری است و امید آن داریم  تا جشنواره امسال را باشکوه تر از سالهای دیگر برگزار کنیم.

 ایشان در ادامه از تعهد ۹۲۳ میلیارد تومانی خیرین در جشنواره بیست و پنجم خبر داد و افزود: طبق پیش بینی ها میزان تعهد خیرین در جشنواره امسال افزایش چشمگیری خواهد داشت.

وی در خاتمه گفت: از جمله برنامه های جنبی جشنواره افتتاح مدرسه ۱۲ کلاسه کریم آذربایجان است که آیین افتتاح این مدرسه صبح روز جشنواره برگزار خواهد شد.

خبرنگار/ پروین امینی