از روند احیا و نگهداری باغات شبستر و خامنه رضایت کافی داریم و باید تمام باغات استان احیا گردیده و به نیت واقفان خیر اندیش عمل گردد. به گزارش صدای آناک به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان آذربایجان شرقی حجت الاسلام و المسلمین دکتر سید شهاب الدین حسینی مدیر […]

از روند احیا و نگهداری باغات شبستر و خامنه رضایت کافی داریم و باید تمام باغات استان احیا گردیده و به نیت واقفان خیر اندیش عمل گردد.

به گزارش صدای آناک به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان آذربایجان شرقی حجت الاسلام و المسلمین دکتر سید شهاب الدین حسینی مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان در بازدید از پروژه باغات شبستر اظهار کرد: افزایش سرانه باغات و محصولات کشاورزی یکی از اولویت‌های برنامه‌ای اداره کل اوقاف و امور خیریه استان است که در اجرای صحیح نیت واقفان خیر اندیش است .
وی در رابطه با احیای باغات قدیمی وتبدیل آنها به باغات کشاورزی نیز گفت: صیانت از باغات موقوفه موجود شهری و روستایی و تبدیل باغات قدیمی به باغات کشاورزی پر در آمد با مشارکت مردم در سال جهش تولید با مشارکت مردم از اهداف اصلی این اداره کل میباشد و درهمین راستا اقدام به شناسایی باغات قدیمی در نقاط مختلف استان کرده‌ایم.
حسینی با اشاره به احیای باغات خامنه اظهار کرد: باغات خامنه در یکی از نقاط ارزشمند استان قرار دارد که اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان شبستر در راستای حفظ و توسعه این باغات به نحو احسن اقدام کرده است و باید تمام باغات استان احیا گردند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: هر آنچه در توان داریم برای احیای باغات استان و انجام به نیت واقفان خیر اندیش خواهیم گذاشت.