هفته محیط زیست با نامگذاری شعار “سهم من در تداوم حیات”
هفته محیط زیست با نامگذاری شعار “سهم من در تداوم حیات”

به گزارش صدای آناک،غلامرضا باقری دیزج مدیرعامل پالایشگاه نفت همزمان با روز محیط زیست ضمن تبریک خدمت همه تلاشگران این عرصه و به ویژه همکاران گرامی شرکت پالایش نفت تبریز که حفاظت از محیط زیست را به عنوان مهمترین اولویت در توسعه پایدار شرکت مد نظر قرار داده اند تبریک عرض نمود. مدیرعامل شرکت پالایش […]

به گزارش صدای آناک،غلامرضا باقری دیزج مدیرعامل پالایشگاه نفت همزمان با روز محیط زیست ضمن تبریک خدمت همه تلاشگران این عرصه و به ویژه همکاران گرامی شرکت پالایش نفت تبریز که حفاظت از محیط زیست را به عنوان مهمترین اولویت در توسعه پایدار شرکت مد نظر قرار داده اند تبریک عرض نمود.

مدیرعامل شرکت پالایش نفت تبریز با اشاره به اینکه سرآمد پالایشگاه های کشور در اجرای پروژه های زیست محیطی، که چندین سال پیاپی به عنوان رتبه اول محیط زیست در بین شرکت های پالایشی کشور می باشد افزود: با همکاری و تلاش تمامی مدیران، سرپرستان و کارکنان محترم، گام های بسیار مؤثری در راستای عمل به قوانین و مقررات زیست محیطی، برداشته است.
وی افزود: پروژه احداث واحد جدید گوگرد سازی (SRP) جهت کاهش آلایندگی زیست محیطی و با اعتبار بالغ بر ۲۵ میلیون یورو و پروژه تصفیه گازهای انتهایی واحد گوگرد سازی (TGT) با هدف حذف حداکثری آلاینده گوگردی به اتمسفر با اعتبار بالغ بر ۶ میلیون یورو از پروژه های مهم زیست محیطی پالایشگاهی در کشور به شمار می رود که در شهریور ماه سال ۱۴۰۲ به بهره برداری رسیده است.
باقری دیزج گفت:احداث حوضچه های تبخیر جدید مورد استفاده در مواقع اضطراری مطابق با استانداردهای به روز دنیا بمنظور جلوگیری از هر گونه آلودگی احتمالی خاک و آبهای زیرزمینی با اعتبار بالغ بر ۱۰۰۰ میلیارد ریال از دیگر پروژه های اجرا شده در سال ۱۴۰۲ می باشد.
مدیرعامل شرکت پالایش نفت تبریز در ادامه افزود: اجرای طرح جامع ارتقای کیفی فرآورده های تولیدی منطبق بر استانداردهای روز دنیا و با هدف کاهش تولید نفت کوره از برنامه های آتی پالایشگاه تبریز در عمل به قانون هوای پاک و اقدامی بسیار مهم در کاهش آلودگی هوای کلانشهر تبریز خواهد بود.
ایشان پروژه های تصفیه آبهای آلوده و کاهش مصرف آب خام، پروژه انتقال و احداث واحد تصفیه خانه پساب شهر تبریز، احداث واحد ZLD در جهت مدیریت مصرف آب نیز از دیگر فعالیت های زیست محیطی در حال انجام پالایشگاه تبریز عنوان نمود.
باقری دیزج گفت: نصب سیستم پایش لحظه ای بر روی خروجی دودکش تمامی منابع احتراقی ثابت و همچنین هوای محیطی بمنظور پایش لحظه ای کیفیت هوای محیط و شناسایی و کنترل منابع آلاینده، اجرای پروژه شبکه پایش آبهای زیرزمینی در جهت بررسی کیفیت آبهای زیرزمینی، مدیریت پسماندهای عادی، صنعتی و ویژه، توسعه فضای سبز، پایش های فصلی توسط آزمایشگاه های معتمد و انجام ممیزی های متعدد، بخشی دیگر از تلاش های ویژه کارکنان و متخصصان این شرکت به منظور حصول اطمینان از حفاظت و مراقبت از هوا، آب و خاک و عمل به قوانین و استانداردهای محیط زیستی به شمار می رود.
وی در خاتمه از تمامی همکاران و تلاشگران عرصه تولید در شرکت پالایش نفت تبریزکه برآنند تا با توجه ویژه به حفاظت از محیط زیست، امانت دار این موهبت بزرگ الهی باشند و سهیم در تدوام حیاتی پاک و سالم برای نسل های آینده باشند و این مشی و رویکرد را همواره در برنامه عملیاتی و راهبردی خود قرار داده اند.