به گزارش صدای آناک،اسکندری در سلسله نشست رسم خدمت در دولت سیزدهم در جمع خبرنگاران افزود: تعداد روستاهای برخوردار از تلفن ثابت ۲۳۷۴ بوده که در طی سه سال اخیر ۱۲هزار مشترک تلفن ثابت داده شده است. وی با بیان اینکه ۱۸۲۶ روستا از اینترنت برخوردار هستند، گفت: در سه سال اخیر ۳۲۱ روستا نیز […]

به گزارش صدای آناک،اسکندری در سلسله نشست رسم خدمت در دولت سیزدهم در جمع خبرنگاران افزود: تعداد روستاهای برخوردار از تلفن ثابت ۲۳۷۴ بوده که در طی سه سال اخیر ۱۲هزار مشترک تلفن ثابت داده شده است.

وی با بیان اینکه ۱۸۲۶ روستا از اینترنت برخوردار هستند، گفت: در سه سال اخیر ۳۲۱ روستا نیز به آنها اضافه شده است.

اسکندری به اقدامات اداره کل ورزش و جوانان در حوزه‌ی روستایی اشاره کرد و افزود: احداث، تجهیز و نوسازی سالن یا زمین ورزشی ۳۵ مورد بوده و ایجاد خانه‌های ورزش روستایی به تعداد ۱۰۹ مورد انجام شده است.

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی اظهار کرد: تعداد ۲۷۴۱ پروژه‌ی دهیاری‌های استان در طول سه سال اخیر است.

وی با بیان اینکه جمعیت روستای استان ۱۱۰۰۲۲۰ نفر است، خاطر نشان کرد: تعداد روستاهای دارای سکنه ۲۷۲۷ روستا، تعداد روستای‌های دارای شورای اسلامی ۲۰۷۲و تعداد روستاهای بالای ۲۰ هزار خانوار ۲۰۲۰ مورد است.

وی به اقدامات بنیاد مسکن در حوزه طرح هادی، عمران روستایی و بهسازی مسکن روستایی اشاره کرد و ادامه داد: ۶۱۳ طرح هادی در روستاها انجام شده و برای ۲۱ هزار و ۲۰۱ روستا سند روستایی صادر شده است.