به گزارش صدای آناک،سروری در سلسله نشست رسم خدمت در دولت سیزدهم در جمع خبرنگاران افزود:سهمیه سالانه این استان در حوزه مقاوم سازی مسکن روستایی، ۱۲ هزار واحد مسکن بود که این میزان در سال جاری به ۲۰ هزار واحد افزایش یافته است. مدیرکل بنیاد مسکن آذربایجان شرقی گفت: امسال علاوه بر افزایش سهمیه سالانه […]

به گزارش صدای آناک،سروری در سلسله نشست رسم خدمت در دولت سیزدهم در جمع خبرنگاران افزود:سهمیه سالانه این استان در حوزه مقاوم سازی مسکن روستایی، ۱۲ هزار واحد مسکن بود که این میزان در سال جاری به ۲۰ هزار واحد افزایش یافته است.

مدیرکل بنیاد مسکن آذربایجان شرقی گفت: امسال علاوه بر افزایش سهمیه سالانه مقاوم سازی مسکن روستایی، تسهیلات پرداختی در این حوزه به روستاییان متقاضی نیز از ۲ میلیارد ریال به سه میلیارد و ۵۰۰ ریال افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه اجرای طرح هادی و آسفالت معابر روستایی نیز از وظایف این بنیاد است، یادآور شد: در سال گذشته ۲۵۰ کیلومتر از راه های روستایی استان آسفالت شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن آذربایجان شرقی اجرای طرح حمایت از خانواده و جوانی جمعیت را از طرح های مهم دولت سیزدهم در کشور اعلام کرد و گفت: در این راستا در روستاهایی که دارای زمین های مساعد برای این طرح هستند، زمین به زوج های جوان واگذار می شود.

سروری، افزود: حدود ۱۸ هزار قطعه زمین در روستاهای مختلف استان برای اجرای طرح جوانی جمعیت در مراحل تفکیک و واگذاری به متقاضیان واجد شرایط این طرح است.