تولید برق از انرژی های تجدید پذیر در برنامه برق منطقه ای
تولید برق از انرژی های تجدید پذیر در برنامه برق منطقه ای

به گزارش صدای آناک،اسماعیل زاده در سلسله نشست رسم خدمت در دولت سیزدهم در جمع خبرنگاران افزود: وضعیت برق در خاموشی ها و قطع مکرر برق در دولت سیزدهم به پایان رسیده و ۵۰۰ مگاولت آمپر معادل پنج درصد به ظرفیت توزیع و انتقال آذربایجان شرقی به همراه ۴۰ کیلومتر مدار در این منطقه اضافه […]

به گزارش صدای آناک،اسماعیل زاده در سلسله نشست رسم خدمت در دولت سیزدهم در جمع خبرنگاران افزود: وضعیت برق در خاموشی ها و قطع مکرر برق در دولت سیزدهم به پایان رسیده و ۵۰۰ مگاولت آمپر معادل پنج درصد به ظرفیت توزیع و انتقال آذربایجان شرقی به همراه ۴۰ کیلومتر مدار در این منطقه اضافه شده است.

وی گفت:خط انتقال خاقانی به گلستان در تبریز برای تامین پایدار برق در هسته مرکزی شهر در آستانه بهره برداری قرار گرفته است.

اسماعیل زاده عنوان کرد: همواره در تلاش برای دست یابی به برق پایدار هستیم و در این راستا استان های آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی و اردبیل به لحاظ برخورداری از برق مطمئن در ردیف شماره یک کشور قرار دارند.

وی در جریان سفر رئیس جمهور به استان پروژه هایی که در طول دوره سیزدهم انجام شد،اشاره کرد: ۱۵ پروژه برقی برای شهرک های صنعتی به ارزش ۱۰ هزار میلیارد ریال اختصاص یافت که ۶۰ درصد آن از سوی وزارت نیرو باید تامین می شد و هشت مورد از این پروژه ها تا پایان امسال و مابقی نیز در سال ۱۴۰۴ وارد مدار خواهند شد.

وی بیان کرد: تولید برق از انرژی های تجدید پذیر نیز در برنامه برق منطقه ای است و در مجموع ۳۱۵ مگاوات برق از این طریق در استان تولید خواهد شد که کارهای اجرایی آنها شروع شده است.

وی ادامه داد: در کشور مصرف رشد سالانه برق ۵٫۸ درصد می باشدکه این رقم در آذربایجان شرقی ۱۰ درصد و مربوط به افزایش مصرف در حوزه صنعت است که نشان دهنده حرکت رو به جلوی صنعت استان است.