بهره برداری تصفیه خانه آذرشهر تا پایان شهریور سال‌جاری
بهره برداری تصفیه خانه آذرشهر تا پایان شهریور سال‌جاری

به گزارش صدای آناک، خانی در سلسله نشست رسم خدمت در دولت سیزدهم در جمع اصحاب رسانه افزود: شرکت آب و فاضلاب آذربایجان شرقی در قالب یک میلیون و ۸۱۰ هزار مشترک، ۱۰۰ درصد جمعیت شهری در ۷۳ شهر استان را زیر پوشش شبکه آشامیدنی و بهداشتی قرار داده است. وی ادامه داد: هشت تصفیه […]

به گزارش صدای آناک، خانی در سلسله نشست رسم خدمت در دولت سیزدهم در جمع اصحاب رسانه افزود: شرکت آب و فاضلاب آذربایجان شرقی در قالب یک میلیون و ۸۱۰ هزار مشترک، ۱۰۰ درصد جمعیت شهری در ۷۳ شهر استان را زیر پوشش شبکه آشامیدنی و بهداشتی قرار داده است.

وی ادامه داد: هشت تصفیه خانه فاضلاب در دیگر شهرهای استان در حال اجرا است که از این تعداد تصفیه خانه‌های شهرهای اسکو، آذرشهر، ملکان، مدول دوم مرند، هریس و تبریز فعال بوده و دو مورد دیگر در مرحله‌ی تخصیص اعتبار است.

وی، گفت: از مجموع جمعیت ۱.۲ میلیون نفری روستایی در استان، یک میلیون نفر تحت پوشش و ۲۰۰ هزار روستایی خارج از پوشش هستند اما آبفای استان برای آنها نیز خدمات بهداشتی ارایه می دهد.

خانی در خصوص بهره برداری آزمایشی از مدول دوم تصفیه خانه تبریز گفت: با تکمیل شبکه جمع آوری فاضلاب در این شهر سالانه ۱۲۰ میلیون مترمکعب پساب تصفیه شده به سمت دریاچه ارومیه جاری خواهد شد.

وی گفت: ۷۷ درصد جمعیت آذربایجان شرقی به شبکه فاضلاب متصل هستند که ۹۰ درصد از تبریز نیز به عنوان شهر دوم کشور به شبکه فاضلاب متصل است