بیمه رایگان حدود ۱۹ هزار مادر روستایی در آذربایجان شرقی
بیمه رایگان حدود ۱۹ هزار مادر روستایی در آذربایجان شرقی

به گزارش صدای آناک،مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر آذربایجان‌شرقی گفت: ۱۸ هزار و ۸۹۰ مادر روستایی و عشایری دارای سه فرزند و بیشتر در استان به صورت رایگان تحت پوشش این بیمه قرار گرفتند.، امین بلالی روز شنبه با اعلام این خبر در جمع خبرنگاران اظهار کرد: نام نویسی از مادران روستایی […]

به گزارش صدای آناک،مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر آذربایجان‌شرقی گفت: ۱۸ هزار و ۸۹۰ مادر روستایی و عشایری دارای سه فرزند و بیشتر در استان به صورت رایگان تحت پوشش این بیمه قرار گرفتند.
، امین بلالی روز شنبه با اعلام این خبر در جمع خبرنگاران اظهار کرد: نام نویسی از مادران روستایی و عشایری دارای سه فرزند و بیشتر، براساس ماده ۲۱ قانون حمایت از خانواده و فرزندآوری به مدت ۲ ماه از ابتدای فروردین تا پایان اردیبهشت‌ماه جاری در استان انجام شد.
وی همچنین با بیان اینکه تمام حق بیمه ۳۳۰ هزار نفر از مادران روستایی و عشایری غیرشاغل مشمول طرح در سال جاری از سوی دولت پرداخت شده است، گفت: آذربایجان‌شرقی جزو استان‌های پیشتاز در اجرای طرح بیمه رایگان مادران روستایی دارای سه فرزند و بیشتر به شمار می رود.
بلالی افزود: شهرستان‌های هریس، مراغه و آذرشهر بیشترین آمار جذب مادران روستایی و عشایری دارای سه فرزند و بیش‌تر را در استان به خود اختصاص دادند.
به گزارش ایرنا، ۱۰۰ درصد حق بیمه مادران مشمول این طرح از سوی دولت پرداخت می‌شود و مادران تحت پوشش طرح از همه مزایای صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر از قبیل بازنشستگی، ازکارافتادگی، مستمری فوت و همچنین نقل و انتقال سوابق به دیگر صندوق‌های اجتماعی برخوردار هستند.
اعتبار این طرح از سوی دولت پرداخت شده است و در صورتی که این اعتبار در استان ها مورد استفاده قرار نگیرد به خزانه بازمی گردد ضمن اینکه حق بیمه پرداختی از سوی دولت برای این طرح، سطح هشت بوده و هیچ هزینه ای برای بیمه شدگان ندارد.
تعداد مادران مشمول این طرح در کشور ۲.۵ میلیون نفر است و جذب ۳۰۰ هزار نفر از این افراد، برای صندوق در سال نخست اجرای آن تکلیف شده است