عملکرد دستگاه‌های اجرایی استان در درگاه ملی مجوزهای کسب و کار
عملکرد دستگاه‌های اجرایی استان در درگاه ملی مجوزهای کسب و کار

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان‌شرقی عملکرد دستگاه‌های اجرایی استان در درگاه ملی مجوزهای کسب و کار را تشریح کرد. به گزارش صدای آناک به نقل از روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان‌شرقی، واقف بهروزی نماینده وزیر و مدیرکل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان‌شرقی در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به عملکرد […]

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان‌شرقی عملکرد دستگاه‌های اجرایی استان در درگاه ملی مجوزهای کسب و کار را تشریح کرد.

به گزارش صدای آناک به نقل از روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان‌شرقی، واقف بهروزی نماینده وزیر و مدیرکل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان‌شرقی در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به عملکرد دستگاه‌های اجرایی استان در درگاه ملی مجوزهای کسب وکار اظهارداشت: ازابتدای راه‌اندازی این طرح در تیرماه ۱۴۰۰تاکنون، ۱۶۷۵۸۳درخواست در درگاه ملی مجوزهای کسب و کار ثبت شده است.

وی افزود: از این تعداد، ۱۰۸۹۸۹ مجوز کسب و کار صادر شده است، همچنین ۴۱۱۷۶ درخواست نیز با عدم صدور مجوز مواجه شده است.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی آذربایجان‌شرقی خاطرنشان کرد: در برخی مواقع، درخواست صدور مجوز از سوی متقاضی لغو می‌شود، از همین رو،  5942  فقره، تعداد درخواست متقاضیانی بود که انصراف دادند.

نماینده وزیر اقتصاد درآذربایجان‌شرقی اعلام کرد: ۱۰۵۰۷ درخواست نیز در دست بررسی قرار دارد و  تعداد ۶۲۳۹ مجوز نیز، در جریان بررسی بوده ولی با تاخیر مواجه هستند.

گفتنی است درگاه ملی مجوزهای کسب و کار تحت مدیریت دبیرخانه «هیئت مقررات زدایی و بهبود فضای کسب و کار» راه‌اندازی شده است، این سامانه بستری اینترنتی می‌باشد که برای کسب و کارهای موجود درکشور، زمان صدور، مدت زمان اعتبارمجوز، هزینه لازم برای دریافت مجوز، مجوزهای پیش‌نیاز و استعلام‌های لازم را تعیین کرده است