اکثربیماران خاص در استان آذربایجان شرقی نشاندار شدند
اکثربیماران خاص در استان آذربایجان شرقی نشاندار شدند

مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان شرقی از نشان دار شدن اکثر بیماران خاص و صعب العلاج استان در سامانه سازمان بیمه سلامت خبر داد. به گزارش صدای آناک به نقل از روابط عمومی اداره کل بیمه سلامت آذربایجان‌شرقی، دکتر مجیدی در همایش روسای بیمه سلامت آذربایجان شرقی در مراغه گفت: توسعه خدمات بیمه سلامت در دولت […]

مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان شرقی از نشان دار شدن اکثر بیماران خاص و صعب العلاج استان در سامانه سازمان بیمه سلامت خبر داد.

به گزارش صدای آناک به نقل از روابط عمومی اداره کل بیمه سلامت آذربایجان‌شرقی، دکتر مجیدی در همایش روسای بیمه سلامت آذربایجان شرقی در مراغه گفت: توسعه خدمات بیمه سلامت در دولت سیزدهم در راستای گسترش عدالت از اهم اقدامات رئیس جمهور شهید بود.

مدیر کل بیمه سلامت استان افزود: اجرای طرح های بیمه ایی در دولت سیزدهم از جمله اجرای صندوق بیماران خاص و صعب العلاج باعث کاهش هزینه‌های درمانی این بیماران شده است.

وی با اشاره به خدمات بیماران خاص و صعب العلاج در استان گفت: تاکنون بیش از ۶۷ هزار نفر از بیماران خاص و صعب العلاج استان آذربایجان شرقی برای دریافت خدمات بیمه‌ای نشان دار شده اند.

وی اضافه کرد: سال گذشته در قالب هزینه درمان بیماران خاص و صعب العلاج بیش از ۳۵۰ میلیارد تومان صرفا برای بیمه شدگان بیمه سلامت استان هزینه شد که با احتساب بیمه شدگان تامین اجتماعی بیش از ۵۴۰ میلیارد تومان بوده است.

وی گفت: آذربایجان شرقی در نشان دار کردن بیماران خاص از استان‌های پیشتاز است و رتبه دوم کشور را در بین استان‌های پرجمعیت دارد.

مدیرکل بیمه سلامت استان آذربایجان شرقی گفت: در قالب صندوق بیمه بیماران خاص و صعب العلاج برای ۱۰۷ بیماری خدمات بیمه‌ای ارائه شد.

دکتر مجیدی به رایگان شدن خدمات بیمه ایی برای اقشار کم درآمد نیز اشاره کرد و گفت: پنج دهک درآمدی پایین جامعه و تمام افراد فاقد پوشش بیمه درمانی به ویژه اقشار کم درآمد، در دولت سیزدهم تحت پوشش رایگان بیمه سلامت قرار گرفتند.

وی افزود: با اجرای این طرح برای اقشار کم درآمد در استان، بیش از ۴۵۰ هزار نفر به صورت رایگان تحت پوشش بیمه سلامت استان قرار گرفتند.

مجیدی گفت: در قالب بیمه ایرانیان در آذربایجان شرقی ۶۴۰ هزار نفر تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفتند.

وی با بیان اینکه ساختمان بیمه سلامت مراغه جوابگوی جمعیت و تعداد مراجعه کنندگان نیست افزود: در صورت تامین زمین از سوی شهرستان ساختمان جدید برای بیمه سلامت احداث خواهد شد.

وی افزود: در آذربایجان شرقی بیش از ۲ میلیون و ۳۵۰ هزار نفر تحت پوشش بیمه سلامت هستند.

امام جمعه موقت مراغه  گفت: هدف بیمه سلامت در جامعه تحقق عدالت اجتماعی در کشور است.

حجت الاسلام محمدی راد افزود: خدمات بیمه سلامت در حمایت از بیماران خاص، جوانی جمعیت و حمایت از روستاییان قابل تقدیر است.

وی از کارکنان بیمه سلامت در استان خواست تلاش خود را برای افزایش رفاه خانواده‌ها بیشتر کنند.

رئیس دانشکده علوم پزشکی مراغه گفت: بیمه سلامت بازوی توانمند دانشکده علوم پزشکی برای تامین هزینه‌های بیماران است.

 دکتر ارجمند افزود: با وجود سازمان بیمه سلامت بیماران نگرانی برای تامین هزینه‌های درمان ندارند.

همایش روسای بیمه سلامت آذربایجان شرقی با هدف تبیین برنامه‌ها، ابلاغ دستورالعمل‌ها و فعالیت‌های امسال بیمه سلامت آذربایجان شرقی و بررسی مشکلات شهرستان مراغه در این شهرستان برگزار شد.