ضرورت ورود جدی به سرمایه‌گذاری بر روی صنایع پیشرفته و فناورانه
ضرورت ورود جدی به سرمایه‌گذاری بر روی صنایع پیشرفته و فناورانه

سرپرست اداره کل صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی با اشاره به اهمیت بهره‌گیری از فناوری‌های نوین و سرمایه گذاری بر روی صنایع پیشرفته در دستیابی به رشد اقتصادی در حوزه صنعت گفت: فعلا در این حوزه ورود چندانی به موضوع هوش مصنوعی انجام نشده در حالی که باید آن را جدی بگیریم. به گزارش […]

سرپرست اداره کل صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی با اشاره به اهمیت بهره‌گیری از فناوری‌های نوین و سرمایه گذاری بر روی صنایع پیشرفته در دستیابی به رشد اقتصادی در حوزه صنعت گفت: فعلا در این حوزه ورود چندانی به موضوع هوش مصنوعی انجام نشده در حالی که باید آن را جدی بگیریم.

به گزارش صدای آناک به نقل از روابط عمومی اداره کل صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی؛ عبدالحمید سرتیپی در جمع صاحبان صنایع مستقر در شهرک صنعتی سهند آذران که تنها شهرک تخصصی برق و الکترونیک کشور است؛ افزود: باید به دنبال ایجاد واحدهای تولیدی باشیم که آینده صنعت، تکنولوژی و آینده تولید ثروت در آن نهفته است .

وی ادامه داد: اگر بر روی صنعتی سرمایه گذاری شود که قدرت رقابت پذیری نداشته باشد و کالاهای تولیدی توان رقابت با کالاهای خارجی را نداشته باشند بنابراین هیچ آینده‌ای را نمی‌شود برای این محصولات متصور شد.

سرپرست اداره کل صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی در خصوص موضوع نحوه جذب سرمایه گذاران خارجی با منابع داخلی گفت: امیدوارم با اجرای برنامه‌های کاربردی در حوزه صنعت، معدن و تجارت گشایش‌هایی در این بخش ایجاد شود.

سرتیپی ضمن خرسندی از فعالیت شهرک برق، یارانه و الکترونیک و اعلام حمایت از فعالان این حوزه افزود: در روزهای آینده کارگروهی برای حمایت از صنایع پیشرفته تشکیل می شود تا از صندوق‌های موجود برای پشتیبانی، اعتباراتی در این زمینه جذب شود.

وی اضافه کرد: در تخصیص تسهیلات می‌توان از ظرفیت های کارگروه تسهیل نیز استفاده کرد.

سرپرست اداره کل صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی با اشاره به موضوع محدودیت انرژی در بخش صنعت استان گفت: واحدهای بخش خصوصی بهترین راهکار را می‌توانند در تامین انرژی مورد نیاز خود داشته باشند و اداره کل صمت در خصوص تامین انرژی واحدهای صنعتی کمک خواهد کرد.

سرتیپی با بیان این که ما متولی بخش صنعت و تولید هستیم، گفت: وظیفه ما حمایت از واحدهای تولیدی است بنا بر این باید تا جایی که امکان داشته باشد از صنایع پیشرفته حمایت کنیم و به ویژه دانشجویان نخبه را در این واحدها جذب کنیم تا مانع خروج این سرمایه‌های انسانی از کشور شویم.

وی تاکید کرد: اگر نیروهای جوان نخبه کشف و در واحدهای فناورانه جذب و از آنها حمایت شود این نخبگان در آینده استان تاثیر بسیاری خواهند داشت.