جلسه هماهنگی کمیته‌های همایش ملی سنت و سیره سیاسی حضرت زهرا (س) در دانشگاه تبریز برگزار شد
جلسه هماهنگی کمیته‌های همایش ملی سنت و سیره سیاسی حضرت زهرا (س) در دانشگاه تبریز برگزار شد

جلسه هماهنگی کمیته‌های علمی، اجرایی و رسانه ای همایش ملی سنت و سیره سیاسی حضرت زهرا (س) با حضور اعضای کمیته ها در دانشگاه تبریز برگزار شد.  به گزارش صدای آناک به نقل از روابط عمومی دانشگاه تبریز، دکتر صفر نصراله‌زاده، رئیس دانشگاه تبریز و رئیس همایش «سنت و سیره سیاسی حضرت فاطمه زهرا (س) […]

جلسه هماهنگی کمیته‌های علمی، اجرایی و رسانه ای همایش ملی سنت و سیره سیاسی حضرت زهرا (س) با حضور اعضای کمیته ها در دانشگاه تبریز برگزار شد.  
به گزارش صدای آناک به نقل از روابط عمومی دانشگاه تبریز، دکتر صفر نصراله‌زاده، رئیس دانشگاه تبریز و رئیس همایش «سنت و سیره سیاسی حضرت فاطمه زهرا (س) در ابتدای این نشست با تاکید بر اینکه کارهای ارزشمند و خوبی تا به امروز از سوی کمیته‌های این همایش برای مقدمات و بسترسازی آن صورت گرفته است، تاکید کرد: اقدامات و تلاش اعضای کمیته‌ها از روی عشق به حضرت زهرا (س) و از صمیم قلب صورت می گیرد که از این بابت کار ارزشمند و قابل ستایشی است.
وی در ادامه با بیان اینکه تا زمان برگزاری این همایش فرصت اندکی باقی مانده است، خاطر نشان کرد: هر وقت و زمان ما مشکلات داشتیم، با ذکر نام و یاد حضرت زهرا (س)، گره کارها و مشکلات ما حل شده؛ لذا ضروری است؛ این همایش را در شان، منزلت و جایگاه بانوی دو عالم و به بهترین شکل برگزار کنیم.
 رئیس دانشگاه تبریز در بخش دیگر سخنان خود از اعضای کمیته‌های علمی و اجرایی خواست با شتاب بخشی به حوزه وظایف کاری خویش در تولید مقالات تاثیرگذار و کیفی با غنای علمی بیشتر گام های موثری بردارند.  
 دکتر محمد علی پرغو، دبیر علمی و رئیس موسسه تاریخ و فرهنگ ایران دانشگاه تبریز هم در این نشست با ارایه گزارشی از اقدامات صورت گرفته توسط کمیته ها گفت: برای برگزاری هر چه بهتر این همایش ملی که در شان و جایگاه حضرت فاطمه زهرا (س) باشد، تمامی موضوع ها و تصمیم های گرفته شده به نوعی عملیاتی شده و برگزاری این جلسه هم برای هم اندیشی، هم افزایی، هم فکری و هماهنگی بیشتر اعضای کمیته ها صورت گرفته است.
وی در ادامه با بیان اینکه ما هر چه داریم از عنایت و برکات حضرت فاطمه زهرا (س) است، اظهار داشت: همه اقدامات و کارها برای برگزاری هر چه بهتر این همایش توسط کمیته‌ها، از روی صداقت و عشق به حضرت زهرا(س) صورت گرفته است و در ادامه کار از همه گروه‌ها، اساتید و پژوهشگران می خواهیم پای کار بیایند تا این همایش به‌ بهترین شکل ممکن و با کیفیت برگزار شود.    
دکتر ناصر صدقی، دبیر اجرایی این همایش نیز با ارایه گزارش کوتاهی گفت: سایت همایش راه اندازی شده و رونمایی از پوستر هم با حضور تعدادی از مسئولان و فعالان این حوزه  برگزار شد و الان آماده ارسال پوستر همایش به دانشگاه ها و دیگر مراکز علمی هستیم. 

این همایش در ۲ دی ماه سال جاری و همزمان با ولادت حضرت زهرا (س) برگزار خواهد شد و مهلت ارسال چکیده مقالات به این همایش ۱۵ مهر و آخرین مهلت ارسال اصل مقالات نیز یک آذرماه امسال خواهد بود.
دکتر صدقی، با تاکید بر اینکه علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به آدرس سایت به نشانی http://fatemehzahra.tabrizu.ac.ir مراجعه نمایند، خاطر نشان کرد: همایش ملی سنت و سیره سیاسی حضرت زهرا(س) در محورهای اصلی زندگی و افکار سیاسی حضرت زهرا (س)، سیره عملی حضرت زهرا (س) در مقام و جایگاه [نقش] زن، مواضع سیاسی حضرت زهرا (س) در مواجهه با وقایع و بحران‌های زمانه و کتابشناسی و ادبیات تحقیقی در  خصوص سنت و سیره سیاسی حضرت زهرا (س) برگزار خواهد شد.
 در این جلسه همچنین تعدادی از اعضای کمیته ها به ارایه نکته نظرات و دیدگاه های خود پرداختند.