مدیر امامزاده سیدمحمد کججانی :برگزاری بزرگ ترین کاروان شادی غدیر با حضور اقشار مختلف‌ مردم /انتقال  فرهنگ ولایت به نسل جوان و نوجوانان جامعه
مدیر امامزاده سیدمحمد کججانی :برگزاری بزرگ ترین کاروان شادی غدیر با حضور اقشار مختلف‌ مردم /انتقال  فرهنگ ولایت به نسل جوان و نوجوانان جامعه

به گزارش صدای آناک /همزمان با عید سعید غدیرخم، بزرگ ترین کاروان شادی غدیر با حضور اقشار مختلف‌ مردم به‌ویژه زائران و ارادتمندان اهل بیت«ع» برگزار می شود. مدیر امامزاده سیدمحمد کججانی در گفتگو با خبرنگاران با اعلام این خبر گفت: این کاروان  پیاده با همکاری هیات امناء مساجد و امامزاده سیدمحمد کججانی  از پارک […]

به گزارش صدای آناک /همزمان با عید سعید غدیرخم، بزرگ ترین کاروان شادی غدیر با حضور اقشار مختلف‌ مردم به‌ویژه زائران و ارادتمندان اهل بیت«ع» برگزار می شود.

مدیر امامزاده سیدمحمد کججانی در گفتگو با خبرنگاران با اعلام این خبر گفت: این کاروان  پیاده با همکاری هیات امناء مساجد و امامزاده سیدمحمد کججانی  از پارک مهر ولایت شهرک اندیشه به طرف آستان مقدس امامزاده سید محمد کججانی شروع و جوایزی از قبیل لباس ورزشی و لوازم خانگی، کارت هدیه به نیت تبرک از حضرت علی «ع» به برندگان پیاده روی اهدا می شود.

حجت الاسلام «صمد خلیلی»، با اشاره به این که ایستگاه های صلواتی در مسیر پیاده روی برپاست گفت: کاروان شادی ویژه غدیر از ساعت ۱۶ شروع و برنامه های متنوعی اجرا خواهد شد.

وی  افزود: ما باید از معنویات روز بزرگ عید غدیر بهره‌مند گردیم و همچنین باید تلاش کنیم  فرهنگ ولایت را که استمرار ولایت خدا، پیامبر (ص) و ائمه اطهار (ع) است به نسل جوان و نوجوان جامعه انتقال دهیم.

وی با بیان اینکه غدیر یک واقعه نیست؛ بلکه یک مکتب و جریان حق علیه باطل و ظلم و ستم است، افزود: علاوه بر کاروان شادی به مناسبت عید غدیر خم مراسم جشن باشکوه همراه با چراغانی و آذین بندی و نیز مسابقات جذاب به ویژه برای کودکان و نوجوانان، جنگ شادی هم برگزارخواهد شد.

وی با بیان اینکه فرهنگ غدیر ترویج دهنده اسلام ناب محمدی است، تصریح کرد:  ولایت بندگی نیست؛ بلکه ولایت در صداقت، عشق به مردم، رسیدگی به امورات نیازمندان، حفظ حریم خانواده و آبروی مردم، ایثار در راه خداوند و دل کندن از مال دنیا تعریف می‌شود.

مدیر امامزاده سیدمحمد کججانی با بیان اینکه این امامزاده از مکان های مذهبی مورد علاقه گردشگران و علاقه مندان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) است، گفت: این امامزاده روزانه پذیرای صدها زائر از نقاط مختلف کشور و استان است.

حجت الاسلام خلیلی همچنین با اشاره به دیگر برنامه های این امامزاده افزود: ویژه برنامه های مذهبی و فرهنگی سه شنبه های هر هفته در این امام زاده برگزار و بالای ۲ هزار پرس غذا پخته و بین زایرین پخش می شود.

مدیر امامزاده سیدمحمد کججانی، افزود: برگزاری آیین های عزاداری، شب های احیا در ماه رمضان، آیین های جشن و سرور مذهبی، اقامه نمازهای جماعت، سخنرانی و برپایی اردوهای زیارتی دانش آموزان از جمله برنامه های این امامزاده است.

خلیلی، گفت: امورات این امامزاده با نذورات مردم مدیریت می شود و برنامه های خاص این امامزاده در قالب ویژه برنامه و یا برنامه های فرهنگی با حمایت‌های خیران انجام می شود.

وی با اشاره به این که این امامزاده در سطح کشور الگوی سایر امامزاده ها است گفت: در این امامزاده سالانه چندین قرعه کشی اعزام به مشهد مقدس انجام و به چندین خانواده نیازمند نیز بسته های معیشتی ارائه می شود.

خلیلی در پاسخ به سئوال خبرنگار تانیش نیوز مبنی بر درآمد سالانه امامزاده هم گفت: این امامزاده از محل نذورات و کمک های خیرین اداره می شود و علاوه بر آن طی چند سال گذشته برای این امامزاده منبع درآمدی نیز ایجاده شده است.

وی افزود: این امامزاده سالانه حدود یک میلیارد تومان درآمد دارد  که صرف امورات امامزاده، کارهای خیر، برنامه های فرهنگی و… شده و نیز در کارهای عمرانی روستا مشارکت می کند.

امامزاده «سیدمحمد کججانی» از نوادگان امام چهارم شیعیان (ع)واقع در روستای کججان در ۱۵ کیلومتری جنوب شرقی تبریز و در جوار گورستانی متعلق به سده ششم و هفتم هجری قمری مورد وثوق گردشگران مذهبی آذربایجان شرقی بوده و سالانه پذیرای بیش از ۲ میلیون گردشگر مذهبی است.

این امامزاده که به همت اداره کل اوقاف و امور خیریه آذربایجان شرقی به شکل زیبایی مرمت و ساماندهی شده است، علاوه بر روزهای عادی هفته در روزهای سه شنبه پذیرای انبوه زائران و دوستداران اهل بیت عصمت و طهارت(ع) از اقصی نقاط استان و سایر شهرهای کشور است.