ارتباط با صنعت باید زمینه تعامل بین دانشگاه و صنعت را برقرار کند
ارتباط با صنعت باید زمینه تعامل بین دانشگاه و صنعت را برقرار کند

معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی گفت: خلا بزرگی بین صنعت و دانشگاه وجود دارد، متاسفانه ارتباط صنعت با دانشگاه محدود به پژوهش گردیده و با توجه به اینکه پژوهش همیشه هزینه بر است، دستگاه های دولتی به دانشگاه نزدیک نمی شوند. به گزارش صدای آناک به نقل از […]

معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی گفت: خلا بزرگی بین صنعت و دانشگاه وجود دارد، متاسفانه ارتباط صنعت با دانشگاه محدود به پژوهش گردیده و با توجه به اینکه پژوهش همیشه هزینه بر است، دستگاه های دولتی به دانشگاه نزدیک نمی شوند.

به گزارش صدای آناک به نقل از روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان، امیر تقی زاده در جلسه هماهنگی با عوامل اجرایی رویداد تخصصی «یول تاپ ۲» ، اظهار کرد: باید از ظرفیت های انجمن های علمی برای پیشرفت در کارهای علمی- تحقیقاتی برای پر کردن خلاء موجود بین صنعت و دانشگاه استفاده شود.
وی بیان کرد: با مدیریت صحیح، باید مسیرهایی را انتخاب کنیم که فرصت های مناسبی برای اشتغال جوانان در جامعه ایجاد شود.
تقی زاده خاطرنشان کرد: جوانان خوش فکر، توانمند و کاربلد مهم‌ترین سرمایه های کشور هستند که جامعه امروز نیازمند بکارگیری توانمندی های آنان برای رسیدن به توسعه پایدار و پیشرفت کشور است.
معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی متذکر شد: فعالیت های مرکز رشد و نوآوری را فقط مقید به دانشگاه های تبریز نکرده و از ظرفیت های دانشگاه های شهرستان ها نیز استفاده نمایید.
در پایان عوامل اجرایی این رویداد تخصصی نیز نقطه نظرات و پیشنهادات خود را برای برگزاری هر چه بهتر این برنامه ارائه کردند و همچنین معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی از محل برگزاری این رویداد نیز بازدید کرد.
گفتنی است، رویداد هدایت تخصصی و توانمندسازی با هدف اشتغال جوانان (یول تاپ ۲) ، همراه با راهبری خبرگان صنعتی استانی و بازدیدهای میدانی از صنایع کشور از ۱۸ الی ۲۱ تیرماه در دانشگاه تبریز برگزار می شود.